wtorek, 11 października 2011

Regulacja brwi

Jednym z ważniejszych elementów makijażu są dobrze wymierzone i wyregulowane brwi. Zanim zaczniemy nasz zabieg, musimy przygotować kilka rzeczy, tj.: pęsetę, zwilżony wodą płatek kosmetyczny, mleczko do demakijażu, kredkę lub inny podłużny przedmiot. 
Przed przystąpieniem do regulacji brwi, należy przemyć okolice oczu i brwi mleczkiem do demakijażu, aby odtłuścić skórę (wtedy łatwiej nam będzie usuwać włoski). 
Regulacja krok po kroku:  - pierwszym krokiem do wymierzenia odpowiedniej długości brwi jest przyłożenie kredki, tak aby przylegała do nozdrza nosa oraz przechodziła przez kącik wewnętrzny oka, końcówką dotykając brwi (tam nasza brew będzie się zaczynać) - następnie, patrząc na wprost, przykładamy naszą kredkę bądź inny podłużny przedmiot, tak aby przechodził przez środek źrenicy oraz aby końcem dotykał brwi (tam gdzie znajdzie się zakończenie kredki, tam jest najwyższy punkt brwi) - ostatnim etapem jest przyłożenie kredki, tak aby przylegała do nozdrza nosa, przechodziła przez kącik zewnętrzny oka, a końcówką dotykała brwi (tam znajduje się zakończenie brwi). 
Gdy już odmierzyliśmy, gdzie ma zaczynać się, a gdzie kończyć nasza brew, przystępujemy do regulacji. Pamiętamy o tym, aby brwi nie były, ani za cienkie (ponieważ będzie wyglądało to nienaturalnie), ani za grube (ponieważ nasza twarz będzie wyglądać ponuro). Brwi musimy odpowiednio dopasować do naszej twarzy i kształtu. 
Do kwadratowej twarzy pasują brwi z łagodnym łukiem, zaś do twarzy okrągłej brwi z łukiem ostrym. Regulację zaczynamy od zewnętrznej strony brwi, przechodząc ku środkowi, aż do części wewnętrznej. Włoski wyrywamy, wraz z ich wzrostem, naciągając brew w kąciku zewnętrznym. Pamiętajmy: im szybsze ruchy wykonujemy, tym regulacja jest przyjemniejsza i mniej bolesna. Wiadomo, że do tego również musimy nabrać wprawy. 
Kiedy już nadamy brwiom odpowiedni kształt, następne zabiegi regulacji będą prostsze, gdyż będziemy wyrywać już tylko włoski, które wyrastają poza kształt naszych brwi. Kiedy na powiece podczas regulacji brwi, osiadają wyrwane już włoski i nam przeszkadzają, możemy je usunąć, wycierając je zwilżonym wodą płatkiem kosmetycznym. 
Co jest ważne przy regulacji brwi? Nie regulujemy włosków nad brwią, gdyż przy częstych zabiegach regulacji brwi, po pewnym czasie powieka zacznie nam opadać. Przedstawiłam najważniejsze aspekty dotyczące tego zabiegu kosmetycznego, także podkreślmy i zaakcentujmy to, co mamy piękne. Powodzenia!

2 komentarze:

  1. Info bagus Saya baru saja menemukan blog Anda dan telahmembaca bersama. Saya pikir saya akan meninggalkan komentar pertama saya.Saya tidak tahuharus berkata apa kecuali yang saya punya.

    OBAT PENGHANCUR MIOM

    OBAT JANTUNG BOCOR

    OBAT VITILIGO

    OdpowiedzUsuń